BANYO TADİLAT VE DEKORASYON

Evlerde suya ve neme en çok maruz kalan ve buna bağlı deformasyonların en sık ortaya çıktığı alanlardır. Oluşan bu ihtiyaçlar doğrultusunda sıklıkla tadilat edilen bu alanlar olmaktadır. Genellikle fayans ve benzeri ürünlerin kullanıldığı banyolar günümüzde çeşitli boya ve duvar kağıtları ile kullanılabilmektedir. Kullanılacak ürünler seçilirken suya ve neme dayanıklı oldukları kadar kullanışlı olmaları gibi faktörler değerlendirilmektedir.

Banyo dekorasyonlarında banyoların diğer odalara nazaran daha küçük alanlar olmaları nedeni ile daha küçük alanlar itibari ile bu alanları geniş gösterebilecek ürünler kullanılmalıdır. Aynı zamanda banyo dekorasyonlarında belirleyici olan mevcut dekorasyon modasına ek olarak kişisel beğeni ve talepler de etkili olabilmektedir.

Banyo tadilatları yapılırken yapı içerisinde kırılıp zarar verilmemesi gereken noktalar başta olmak üzere alanlara zarar vermeden işlem yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda dekorasyon işlemleri gerçekleştirilirken modern ve kişisel beğenileri karşılayacak düzeyde olması gerekmektedir. Banyolarda tadilat yapılırken çok farklı noktalara da dikkat etmek gerekirken başta su ve neme uzun süre dayanması ve kaliteli olması yer almaktadır. Aynı zamanda ürünlerin garanti ve güvencesinin var olup olmadığına dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır.

Banyo dekorasyonu yapılırken uzun ömürlü olmasının yanı sıra kullanışlı ve mevcut alanın iyi değerlendirilebildiği objeler tercih edilmelidir. Banyo dekorasyonu yapılırken ortamı ferah ve geniş gösterecek ürünler ve kullanım açısından kolay ve pratik ürünler olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu nedenle banyolarda fayansın yanı sıra duvar kağıtları tercih edilebildiği gibi suya maruz kalmayan alanlarda duvar kağıdı tercih edilebildiği gibi suya maruz kalan alanlarda fayans benzeri suya dayanıklı ürünler de tercih edilebilmektedir.


Banyolarda yapılacak olan dekorasyonlar piyasadaki modaya ek olarak ürünlerin kullanılacağı alan, kişilerin zevk ve beğenileri ve ayrılmış olan bütçe gibi faktörlere göre belirlenmektedir. Dekorasyon kavramı çok geniş ve sonu olmayan bir kavram olması itibariyle çok farklı ürünleri çok çeşitli şekillerde kombine ederek geniş bir dekorasyon aralığı ve seçeneği oluşturmaktadır. Banyonun tadilatı yapılırken mümkün olduğu kadar titiz ve özenli çalışılması gerekmektedir.

Dekorasyon Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir