Bi’Boya ile iyi uykular

Türkiye’nin yeni boya markası Bi’Boya, tüketiciler için günümüz trendlerini yakından takip ederek, yaratıcı uygulama ve dekorasyon çözümleriyle yeni fikirlerin yaratılmasına yardımcı oluyor.

Kalekim’in yeni dijital uygulamalarıyla tüketici ve profesyonellerle buluşturduğu Bi’Boya’nın odak noktasını tüketici memnuniyeti oluşturuyor. Uzun ve titiz araştırmalar sonucu günümüz trendleri ve tüketici ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen Bi’Boya, ürettiği ürünler ile tüketicilerin beklentilerinin kusursuz bir şekilde karşılanmasını hedefliyor.

Aynı zamanda online satış platformu haline gelen Bi’Boya’nın web sitesi üzerinden ücretsiz renk kartını sipariş ederek binlerce renk arasında duvarlarınıza yakışan rengi görerek seçim yapabilirsiniz.

Renklerin hayatımıza etkileri, düşünülenden daha fazla olduğu biliniyor. Her ne kadar kişiler birbirinden farklı özelliklere sahip olsa da, bilimsel araştırmalar bazı renklerin insanlar üzerindeki etkilerini kanıtlamış durumda. Özellikle de odanız için sakin ve dinlendirici bir ortam oluşturmak söz konusu ise, renklerin bu yöndeki etkisi yadsınamaz bir gerçek haline geliyor. Hangi renklerin dinlenmeyi ve daha huzurlu hissettirmeyi başarabildiğini kavradıktan sonra, yatak odanız ve dinlenme alanlarınız için dekorasyon seçeneklerinde uygulayabilirsiniz.

Yaşam alanının en mahremine yolculuk…

Birçok insan yatak odasını sadece uyku saatlerinde kullanılan bir mekan olarak görüyor. Oysa sağlıklı yaşam için günde en az 8 saat geçirilen tek yer yatak odaları. Yatak odalarının mekan kalitesi, tercih ettiğiniz yataktan pencerenden gelen ışığa, o ışığı odanıza alan perdeye kadar ruhunuzla iletişim halinde. Doğru duvar rengi, derin bir uykuya dalmanızı kolaylaştırmanın yanı sıra kaliteli bir uyku çekerek yeni güne de zinde uyanmanın da en önemli sırrı.

İyi uyku için en iyi renk rehberi

Renklerin hem bedenin hem de ruhun üzerinde etkisi olduğu uzun zamandır biliniyor. Yatak odası duvar renkleri, uyku getireceği gibi uykunuzu da kaçırabilecek etkiye sahip.  Eğer siz de günün yorgunluğunu atmak için iyi bir uyku çekmeyi hayal ediyorsanız, uyku durumunu koruyacak duvar boyası renk alternatiflerini tanımalısınız. Bu keşfe doğanın en sıcak rengi yeşil, mavi, gümüş, sarı ve turuncunun tonlarıyla başlayabilirsiniz. Pozitif uyanma ihtimalini yükselten bu renkler sayesinde uykunun tadına varacaksınız.

Yatak odası duvar renkleri arasında, gecede 7 saat 52 dakika uyku vaadi ile mavi karşınıza çıkarsa biliniz ki diğer renklere göre uykuyla ilişkiniz çok daha iyi olacaktır. Mavi, uyku denince her daim açık ara önde. Duvar rengi seçiminizde ki mavi, tansiyonunuzu ve kalp atış hızınızı düşürdüğü için keyifle uykuya dalmanızı sağlar.
Ayrıca parlament mavisi olarak da tanımlanan gece mavisinin meditasyon etkisi yaratması, yatak odası duvar renkleri arasında maviyi seçmenin artı bir hediyesi olmaktadır.

Mavinin kardeşi diye tanınan yeşil de iyileştirici özelliği ile tam bir enerji deposudur. İyi bir uyku ile ruhunuzu tazeler.

Kırmızı ve beyaz uyku savar

Tavandaki duvar boyanızın uykunuzu kaçıracağı hiç aklınıza gelir miydi? Eğer yatak odası duvar renkleri baştan çıkarıcı etkisiyle kırmızı ise, uykuyu beklemeseniz iyi olur. Yoğun uyarıcı etkiye sahip kırmızı tam bir uykusavar. Kalbinizin daha hızlı atmasını sağlayan kırmızıyla uykusuz gecelere hazırlıklı olmalısınız. Yatak odası duvar rengi için illa da beyaz olsun diyorsanız, kirli beyaz ya da griye çalan bir ton kurtarıcınız olabilir. Ancak yatak odası duvar renkleri arasında beyaza yakın diye sarıyı tercih etmeyin. Sarı yemek pişirirken size enerji verebilir ama uyku için iyi bir yol arkadaşı değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir