Kompozit Panel Kaplama Avantajları

Kompozit Panel Kaplama Avantajları

Nitelikli mekan yaratma platformu alanında hizmet vermekte olan Yapı Kataloğu, Dünya’da ve Türkiye’de mimarların en çok tercih ettiği kompozit panel kaplama üzerinde gelişmeye devam ediyor. Bu kaplama çeşidi, genellikle bina ve metro alanlarında kullanılıyor. Kullanılan kompozit paneller, hem dayanıklılık hem de esneklik yönünden estetik bir görselin inşa edilmesi için de büyük bir avantaja sahip.

Kompozit Panel Nedir?

Plastik maddelerin ve alüminyum malzemesinin bir araya getirilerek, inşaat ve diğer yapılarda kullanılması sağlanan hafif ve nitelikli bir platform özelliği olan maddedir. Polietilen plastik maddesinin iki yüzeyi de alüminyum maddeyle kaplanarak, dayanıklı bir hale getirilmektedir. Kırılma, paslanma ve oksitlenme gibi durumların yaşanma olasılığının en az olduğu yapı ürünlerinden biridir.

Aynı zamanda deprem gibi durumlarda çatlama olasılığı düşük, yangın ya da yanma durumlarına da son derece dayanıklı olan malzemeler arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunan plastik maddenin yanması zor ve kırılma gibi bir durumlara da son derece dayanıklıdır. Alüminyum plaka olarak da yapı malzemeleri alanında yer alan kompozit paneller, bugün inşaat mimarisinde en çok tercih edilen malzemelerdendir.

Kompozit Panel Ne İşe Yarar?

Nitelikli mekan yaratma platformunda kullanılan yapı malzemelerinden biri olan kompozit panel, dış cephe kaplamaları için idealdir. Dış mekan ve iç mekanlar için ayrı şekillerde tasarlanan paneller, reklam panoları ve dekorasyonlarda tercih edilen ilk ürünler arasında yer almaktadır.

Bina cephe giydirme alanında kullanılan panellerin, ahşap kaplama gibi farklı mimari eserlerde de kullanılma imkanı vardır. Birçok maddeyle uyumlu bir malzeme olduğu için çoğunlukla mimarlar için vazgeçilmez bir üründür. Esneklik ve pürüzsüzlüğü nedeniyle estetik bir görünüm sağlarken, yangın, yağmur ve diğer doğa olaylarına dayanıklı olmasıyla, uzun ömürlü yapı malzemeleri arasında yer alır.

Kompozit Kaplama Maliyetli Bir İş midir?

Yapı malzemeleri alanında kullanılan kompozit panel, uzun ömürlü olması ve yapısal özellikleri bakımından çok maliyetli bir ürün değildir. Yapıyı koruyan, dış ve doğal durumlara dayanıklı olan bir malzeme olarak maliyeti, diğer yapı malzemelerine oranla çok daha uyguna gelmektedir.

Maliyet açısından ilk görünüşte fazla gelebilmektedir. Fakat uzun yıllar kullanım olanağı veren ve estetik bir görünüme sahip olan malzemeler olarak Yapı Kataloğu firmamızın tercih ettiği ürünler arasındadır.

Kompozit Kaplama Kimler Tarafından Yapılır?

Kompozit kaplama malzemeleri doğru ortamda doğru bir şekilde kullanılması gereken maddelerden oluşmaktadır. Bu nedenle bu işlemi yapacak kişiler alanında ustalaşmış, iç mekan ve dış mekan kaplamalarında doğru malzemeleri seçebilecek kişiler olmalıdır. Yapı firmaları tarafından üretilmekte olan kaplama ürünleri, genellikle mimarlar tarafından çizilir, inşaat ustaları tarafından da montajı gerçekleştirilir.

Kompozit Panel Türleri Nelerdir?

Geniş bir malzeme olanağına sahip olan kompozitin, inşaat alanında ve mimari alanda bu kadar tercih edilmesinin nedenlerinden biri de çok fazla seçeneğinin olmasıdır. Kompozit malzeme, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen, aynı zamanda yıpranma payı en düşük olan dayanıklı malzemelerden biri olarak yapı alanında devrim niteliği taşımaktadır.

Birçok malzemeyle uyumlu olan kompozit, ilk olarak polimer ile tercih edilen bir yapıya sahiptir. Daha sonra ise seramik ve metal kaplama ile çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur. Ahşap görünüm, renkli görünüm ve daha fazlası için de tercih edilen malzemelerden biridir.

Kompozit Kaplama Hizmeti Nasıl Bulunur?

İnşaat yapı malzemeleri ve ürünleri satışı yapmakta olan firmalar tarafından kompozit kaplama hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca nitelikli mekan yaratma platformu alanında hizmet vermekte olan firmamızda bulunan yapı kataloğu kompozit panel kategorisi sayesinde de iç ve dış mekan kaplamaları üzerine bilgi edinebilirsiniz. Panel ve cephe kaplama konusunda profesyonel bir hizmet vermekte olan firmamız, hizmet alabileceğiniz panel kaplama ürünleri hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda ürünlerin nitelikleri ve işlevleri hakkında bilgi edinmeniz için adresimi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir