Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu konusunda artık sadece salon ve oturma odası gibi alanların dışında kalan noktalara da bir kimlik kazandırma zamanın geldiğini mi düşünüyorsunuz? Mesela dekorasyon konusunda çoğunlukla geri plana attığınızı fark ettiğiniz banyonuz? Cevabınız “Evet” ise gereken araştırmaları yapın ve şık bir banyo dekorasyonu için kolları sıvayın! Emin olun ki çok keyifli bir süreç sizi bekliyor.

Eğer bugünü seviyor ve yalınlıktan güç aldığınızı düşünüyorsanız modern banyo dekorasyonu tam size göre olabilir. Fakat sadece banyonuzu modern bir şekilde dekore etmeye karar vermek de yeterli değil; modern dekorasyon koleksiyonlarından birine de karar vermelisiniz. Peki, modern banyo dekorasyonu nasıl olmalı? Koleksiyonlar özelinde bilmeniz gereken detayları paylaşalım.

Endüstriyel

Endüstriyel tarz; fabrika, depo gibi alanların yaşam alanına çevrilmesiyle oluşmuş bir stil. Bu nedenle renk seçiminde, bu doğuşu yansıtacak maskülen renkleri tercih etmeniz gerekiyor. Kahverengi, siyah, bordo, gri gibi renklerin yanı sıra bordoya kaçan tuğla rengine de dekorasyonda yer verebilirsiniz.

Banyo dolaplarını kahverengi, siyah ya da bordoya yakın bir tuğla renginden seçmek, yapacağınız banyo tasarımının dikkat çekici olmasını sağlayabilir.

Banyonuzun duvarlarının bir kısmını suya dayanıklı, taş desenli straforlarla kaplayıp tasarruflu bir ev yenileme fikrini hayata geçirebilirsiniz. Eğer tercihinizi, 2019 banyo dekorasyonu trendleri arasında yer alan seramik ve duvar boyalarının birleşiminden yana kullanmak isterseniz renk paletine ve dekorasyon stilinin ruhuna uygun tercihler yapmaya özen göstermelisiniz.

Modern banyo dizaynı konusunda aydınlatma ürünlerinin de katkısı çok büyük. Eğer Endüstriyel’i banyonuzda uygulamak istiyorsanız metal detaylı aydınlatma ürünlerine alanda yer verebilirsiniz.

Banyo ve lavabo bataryalarında da tercihinizi siyah renkli, nostaljik görünümlü ürünlerden yana kullanabilirsiniz.
Endüstriyel banyolara uygun modern banyo aksesuarları, ahşap ve metal görünümlü detaylara sahip ürünler.
Endüstriyel için modern banyo aynaları tercihinde metal çerçeveli, maskülen görünümlü ürünleri tercih edebilirsiniz.

Banyo paspas setlerinde eskitme ve renk geçişli ürünlere alanda yer verebilir ve aynı zamanda kahverengi tonlarındaki parke görünümlü seramikleri tercih edebilirsiniz.

Doğal Yaşam

Doğayı evinize getiren bu koleksiyonda kahverengi, yeşil tonları, beyaz ve bej gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca doğa desenlerinin bulunduğu ürünleri de bu stili uygularken kullanabilirsiniz.

Banyo dolaplarında ahşap görünümlü ürünlerin yanı sıra tercihinizi parlak beyaz dolaplardan yana da kullanabilirsiniz.

Seramiklerde ahşap görünümlü seramikler Doğal Yaşam banyo dekorasyonu için biçilmiş kaftan! Fakat dilerseniz renk paletine uygun, tek renk modern banyo fayanslarını da duvarlara ve zeminlere uygulayabilirsiniz.

Aydınlatma ürünleri de Doğal Yaşam banyo tasarımı açısından önemli. Halat ve rattan ürünler, bu dekorasyon stilini hayata geçirebilmek için tercih edeceğiniz ürünler.

Banyo aksesuarlarında da doğayı yansıtan ahşap görünümlü ürünlere yer verebilirsiniz. Ayrıca banyoda yer verdiğiniz saklama kutularında da ahşap veya hasır ürünleri tercih edebilirsiniz.

Doğal Yaşam’da banyo aynası modelleri konusunda kahverengi tonlarında, doğal görünümlü çerçeveye sahip bir ürün tercih edebilir ya da seçiminizi çerçevesiz bir aynadan yana yapabilirsiniz.

Banyo paspas modellerinde ise hasır, doğa temalı alternatiflere yer verebilirsiniz.Banyoda bitkilere yer vermek de bu dekorasyon tarzının olmazsa olmazlarından!

Minimal

Siyah, beyaz ve gri minimal modern banyo dekorasyonu fikirlerini hayata geçirirken yararlanacağınız ana renkler ama bu renkleri bej gibi nude tonlarla da kombinleyebilirsiniz.

Minimal modern banyo tasarımlarını hayata geçirmek istiyorsanız banyo dolabını, belirttiğimiz renkler doğrultusunda seçmeli ve oldukça sadece tasarımlı ürünler tercih etmelisiniz. Ne de olsa bu dekorasyon stilinin gücü sadelikten geliyor. Ayrıca mat siyah dolapların 2019 banyo dekorasyonu trendlerinden biri olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Tek renk seramiklerin yanı sıra, geometrik desenlere sahip modern tasarımlı fayansları da tercih edebilirsiniz. Bunun yanında mermer görünümlü seramikler de Minimal dekorasyon için oldukça ideal.

Modern dekorasyon aydınlatma ürünlerini seçerken keskin geometrik desenli, sade tasarımlı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Siyah metalin yanı sıra roze metal, gümüş rengi gibi seçeneklere de göz atabilirsiniz.
Banyo aksesuarlarında renk paletine uygun şık ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca modern banyo dolaplarını mat renklerde tercih ettiyseniz aksesuarları da mat seçmek #güzelfikir! Ayrıca metal sepetler de alanın şıklığını katlayacak detaylardan olabilir.

Banyo aynalarında da yuvarlak, üçgen gibi geometrik formlu ürünler tercih edebilir ve alana hareket katabilirsiniz.
Minimal modern banyo halılarında da oldukça sade ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer tek renk ürünlere yer vermek istemiyorsanız geometrik ya da mermer desenli ürünleri satın alabilirsiniz.

Sade Tutkusu

Yalınlığı ve sukûneti temsil eden Sade Tutkusu koleksiyonunu banyonuzda uygularken gri, beyaz, ekru, kahverengi, koyu gül rengi gibi renklerden yardım alabilirsiniz. Bu arada kullanılan renkler küçük banyoları büyük gösterme gücüne sahip; bunu belirtmeden geçmeyelim.

Banyo dolabı modelleri arasından seçeceğiniz sade tasarımlı mobilyayı, farklı renkte mobilya kulpları ile buluşturabilir ve küçük ayrıntılardan büyük etkiler yaratabilirsiniz.

Tek renk seramikler kullanabileceğiniz gibi, kullandığınız ana seramiklerin arasına farklı bir renk ile zeminden tavana, şerit seramik uygulaması yapabilirsiniz.

Sade Tutkusu aydınlatma ürünlerinde de sadelik ön planda! Tek renk, şıklığını sadeliğinden alan yuvarlak formlu aydınlatma ürünleri bu stili hayata geçirebilmeniz için oldukça uygun. Dilerseniz spot aydınlatma da tercih edebilirsiniz.

Banyo ve lavabo bataryalarında beyaz renk seçenekler oldukça şık. Banyo aksesuarlarında ise yine önerdiğimiz renk seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Sepetlerde ise beyaz hasır ürünler alabilirsiniz.

Banyo aynalarında dilerseniz banyo dolaplarının aynalarını kullanabilir dilerseniz de sade tasarımlı harici bir ayna alabilirsiniz.

Modern dekorasyon paspas seçiminde de yuvarlak, renk geçişli ürünleri kullanabilirsiniz.

Parlayan Şıklık

Parlayan Şıklık sade ama bir o kadar da dikkat çekici bir koleksiyon. Yani modern banyo modellerinde hem sade hem de göz alıcı bir koleksiyon arıyorsanız Parlayan Şıklık’ı uygulayabilirsiniz. Gri, mor, mavi, siyah, kahverengi gibi renkler ise kullanabilecekleriniz arasında.

Parlayan Şıklık renk paletine uygun bir tonda banyo dolabı seçtikten sonra mobilya kulplarında parlak metallere yer vermek ise bu stili şık bir şekilde uygulamanıza yardımcı olabilir.

Parlak seramikleri mat bir duvar boyası rengi ile buluşturmak güzel fikir. Seramiklerde dilerseniz tek renk kullanabilir dilerseniz şık çini desenlerine zeminden tavana şerit şeklinde yer verebilirsiniz.

Aydınlatma ürünlerinde ise gümüş, altın, roze altın, pirinç gibi renkleri kullanabilir ve parıltılı bir etki yaratabilirsiniz.

Banyo ve lavabo bataryalarının rengini ise aydınlatma ürününe uygun seçebilirsiniz. Örneğin gümüş rengi bir avize seçtiyseniz batarya tercihiniz de gümüş olabilir. Banyoda yer vereceğiniz sepetleri de metal, parıltılı ürünlerden tercih edebilirsiniz.

Banyo aynalarında da parıltı olmazsa olmaz! Metal çerçeveli banyo aynalarının yanı sıra, kendinden LED aydınlatmalı aynalar da evinizde yeni fikirler uygulamanıza ve koleksiyonun ruhunu yansıtmanıza yardımcı olabilir.
Uyguladığınız banyo dizaynına uygun bir renkte, geometrik desenli, renk geçişli paspaslara banyonuzda yer verebilirsiniz.

Hayatın Renkleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir